Dr hab. med. Małgorzata Świątkowska-Freund, prof. nadzwyczajny Dr hab. med. Małgorzata Świątkowska-Freund, prof. nadzwyczajny Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego - Ojcostwo prenatalne
Pon-pt. 7.00-22.00, Sb-ndz. 9.00-21.00

Dr hab. med. Małgorzata Świątkowska-Freund, prof. nadzwyczajny Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego

Dr hab. med. Małgorzata Świątkowska-Freund, prof. nadzwyczajny Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego jest specjalistą położnictwa i ginekologii oraz perinatologii.

Jej głównym miejscem zatrudnienia jest Klinika Położnictwa Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie pełni funkcję Zastępcy Kierownika Kliniki. Jest również Prezesem Pomorskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Medycyny Perinatalnej i członkiem Zarządu Pomorskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników. Prywatnie od 2000 roku pracuje w Pomorskim Centrum Diagnostyki i Terapii Prenatalnej w Gdańsku.

Specjalizuje się w położnictwie, a w szczególności w diagnostyce i terapii prenatalnej. Zajmuje się diagnostyką wad i chorób płodu, ustalaniem dalszego postępowania z ciężarnymi, u których zdiagnozowano tego typu schorzenia.

W ramach pracy w Klinice Położnictwa przeprowadza zabiegi operacyjne u płodów jeszcze przed ich urodzeniem. Szczególnym obiektem jej zainteresowań od 2004 roku są powikłania ciąż wielopłodowych, zwłaszcza takie, których leczenie polega na wykonywaniu różnego rodzaju zabiegów inwazyjnych.


Skip to content
Zadzwoń teraz