Czym jest BGI?

Czym jest BGI?

Informacje o BGI pojawiają się bardzo często w kontekście badań na ojcostwo na etapie ciąży oraz badania NIFTY. Czym jest BGI Hong Kong? Czym dokładnie się zajmuje? O tym dowiesz się z poniższego artykułu!

Tego dowiesz się z artykułu:

BGI – o laboratorium BGI

BGI Hong Kong – czym zajmuje się laboratorium BGI?

Laboratorium BGI – testy na ojcostwo w ciąży i badanie NIFTY

BGI – o laboratorium BGI

Laboratorium BGI jest światowym liderem w zakresie świadczenia usług z dziedzin sekwencjonowania genetycznego i proteomiki. BGI zostało założone w 1999 roku z główną siedzibą w Hong Kongu [1]. Aktualnie laboratorium BGI współpracuje z firmami ulokowanymi w ponad 100 różnych państwach na całym świecie [2].  Laboratorium BGI zatrudnia ponad 6 tys. pracowników i posiada centra regionalne m.in. w Europie, Azji i Pacyfiku oraz Ameryce Północnej. Podstawowe wartości Laboratorium BGI to: ciekawość, zastosowanie wiedzy teoretycznej w praktyce oraz praca na rzecz dobra ludzkości [4].

BGI Hong Kong – czym zajmuje się laboratorium BGI?

Laboratorium BGI to jedno z największych centrów medycznych na świecie. Specjalizuje się ono głównie w genetyce, ale nie tylko!

BGI Hong Kong świadczy usługi z zakresu:

– podstawowych badań dotyczących ludzi, roślin, zwierząt i mikroorganizmów;

– badań klinicznych w zakresie zdrowia człowieka;

badań genetycznych i przesiewowych;

– odkrywania i rozwoju leków;

– agrokultury i bioróżnorodności oraz zrównoważonego rozwoju [1].

Laboratorium BGI – testy na ojcostwo w ciąży i badanie NIFTY

Laboratorium BGI jest największym na świecie ośrodkiem wykonującym badanie NIFTY. Badanie to w BGI wykonało już ponad 6 milionów kobiet z całego świata! W swojej ofercie Laboratorium BGI Hong Kong ma wiele różnych wariantów badania NIFTY – m.in. NIFTY Basic, NIFTY Plus czy NIFTY Pro. Badanie NIFTY pozwala sprawdzić stan zdrowia płodu pod kątem wad genetycznych. Badanie dzięki swojej wysokiej czułości pozwala wielu kobietom uniknąć amniopunkcji i uzyskać pewną i jednoznaczną informację na temat stanu zdrowia swojego nienarodzonego dziecka.

Poza badaniem NIFTY, BGI Hong Kong wykonuje również testy na ojcostwo w ciąży! Badanie wykorzystuje metodę sekwencjonowania nowej generacji (taką samą jak w przypadku badania NIFTY).

Do badania tak samo jak w przypadku testu NIFTY pobierana jest krew z żyły odłokciowej (od matki), natomiast od domniemanego ojca można przesłać wymaz z policzka lub próbki dyskretne (włosy z cebulkami, paznokcie, ślady nasienia etc.).

Co ciekawe praktycznie wszystkie pozostałe ośrodki badawcze, wykonując badanie na ojcostwo w ciąży nie akceptuje innych próbek od domniemanego ojca niż wymazy z policzka! Możliwość zastosowania próbek dyskretnych w badaniu stanowi przewagę konkurencyjną BGI i świadczy o zaawansowanych technologiach i wiedzy eksperckiej z zakresu badań genetycznych.

W pakiecie Pewna Mama wykonasz oba te badania w cenie jednego! Analizy zostaną wykonane w renomowanym Laboratorium BGI w Hong Kongu!

Źródła:

[1] https://www.bgi.com/global/company/about-bgi

[2] https://www.genengnews.com/topics/omics/bgi-genomics-raises-81m-in-ipo/

[3] https://badaniaprenatalne.pl/nifty/test-nifty-pro/wskazania-do-testu-nifty-pro/

[4] https://en.genomics.cn/en-about.html


Umów badanie