Test NIFTY pro wyniki – o czym informuje wynik badania? Oryginalny NIFTY pro z ubezpieczeniem

test nifty wyniki, wyniki badania nifty pro, test nifty wiarygodność O czym informuje test NIFTY pro? Wyniki analizy DNA pozwalają wykryć u dziecka aż 94 różnych nieprawidłowości genetycznych oraz płeć na życzenie. Ma przy tym wysoką skuteczność i nieinwazyjny. Prawidłowy wynik testu NIFTY pro dostarcza ważnych informacji na temat zdrowia dziecka i nie wymaga potwierdzenia amniopunkcją.

Jak interpretować wyniki testu NIFTY pro? Jak wygląda wynik?

Spis treści:

 1. Przykładowy wynik badania NIFTY pro do pobrania
 2. Czy wyniki NIFTY pro będą dla mnie zrozumiałe?
 3. Test NIFTY pro wyniki – zakres badanych chorób genetycznych
 4. Test NIFTY pro wyniki a płeć dziecka
 5. Wiarygodność wyników testu NIFTY pro
 6. Test NIFTY pro – wyniki objęte są ubezpieczeniem
 7. Test NIFTY pro wyniki w ciąży bliźniaczej
 8. Jak długo czeka się na wynik testu NIFTY pro?
 9. Test NIFTY pro wyniki – jak je interpretować?

Bezpłatny poradnik z przykładowym wynikiem badania NIFTY pro

Chcesz zobaczyć, jak wygląda wynik badania NIFTY pro i co oznaczają jego poszczególne elementy? Zamów bezpłatny poradnik wypełniając poniższy formularz:


  Zamów bezpłatny poradnik

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu i otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną w szczególności poradnika od TESTDNA sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Katowicach przy ul. Bocheńskiego 38 A, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców prowadzonym przez Sąd Rejonowy dla Katowice-Wschód w Katowicach Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000836540, NIP: 634-282-27-48, REGON: 243413225.

  Administratorem danych podanych w formularzu jest TESTDNA sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą: ul. Bocheńskiego 38 A, 40-859 Katowice, o numerze NIP: 634-282-27-48, REGON: 243413225, e-mail: biuro@testDNA.pl , tel.: 32/ 445-34-26.

  Przekazane nam dane będą wykorzystane w celu wysłania zamówionego poradnika, odpowiedzi na zadane nam pytania i weryfikacji tożsamości osoby (podstawa: art. 6 ust. 1 lit b) RODO; dochodzenia i obrony przed ewentualnymi roszczeniami (podstawa: art. 6 ust. 1 lit. f) RODO). Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże może stanowić warunek udzielenia odpowiedzi na zadane pytania lub realizację usługi. Dane te mogą zostać przekazane podmiotom współpracującym w celu realizacji zleconej nam usługi. Szczegółowe informacje nt. przetwarzania danych osobowych znajdziesz tutaj https://ojcostwoprenatalne.pl/polityka-prywatnosci-nota-prawna/


  Czy wyniki NIFTY pro będą dla mnie zrozumiałe?

  Tak, wyniki NIFTY pro są przedstawione w prosty sposób.

  Dodatkowo u nas w cenie badania:

  • Zapewniamy konsultację z lekarzem genetykiem klinicznym w przypadku wykrycia nieprawidłowości w NIFTY pro.
  • Do każdego wyniku NIFTY pro dołączamy wskazówki „Jak odczytać wynik NIFTY pro” opracowane we współpracy z lekarzem genetykiem klinicznym. Dzięki temu samodzielne odczytanie wyniku jest jeszcze łatwiejsze.

  opinie testdna

  Test NIFTY pro wyniki – zakres badanych chorób genetycznych

  O czym informuje test NIFTY pro? Wyniki badania mówią o tym, czy u dziecka występuje podwyższone ryzyko lub czy są wykryte 94 choroby genetyczne. Zakres badania NIFTY pro obejmuje:

  • 6 trisomii: 21 — zespół Downa, 18 — zespół Edwardsa i 13 — zespół Patau, a także trisomia 9., 16., oraz 22. chromosomu;
  • 4 nieprawidłowości chromosomów płci — zespół supersamicy (XXX), zespół supersamca (XYY), zespół Turnera (monosomia X), zespół Klinefeltera (XXY);
  • 84 zespoły mikrodelecji i mikroduplikacji – przykładowe z nich to: zespół DiGeorge’a, zespół Cri du Chat oraz zespoły Angelmana/Pradera-Williego.

  Test NIFTY pro wyniki a płeć dziecka

  Co jeszcze wykrywa test NIFTY pro? Wyniki badania mówią o tym, jakiej płci jest dziecko. Informacja o płci jest podawana tylko na życzenie rodziców.


  Masz pytania o wyniki NIFTY pro?

  Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych, niezobowiązujących konsultacji 7 dni w tygodniu.

  nifty wyniki konsultacje


  Wiarygodność wyników testu NIFTY pro

  NIFTY został wykonany już ponad 10 000 000 razy na całym świecie

  Co jeszcze świadczy o wiarygodności testu NIFTY? Wyniki badania NIFTY pro są rzetelne, ponieważ:

  • analizy są wykonywane w certyfikowanym laboratorium BGI w Hongkongu – to duży, światowy ośrodek zajmujący się genomiką.
  • test NIFTY został zatwierdzony w dużym badaniu dotyczącym dotychczasowej skuteczności klinicznej NIPT, obejmowało ono 146 958 ciąż;
  • w badaniu NIFTY pro stosowana jest nowoczesna metoda NGS w połączeniu z zaawansowanymi analizami bioinformatycznymi, dzięki czemu test ma wysoką czułość (ponad 99% dla trisomii 21.), a jednocześnie jest nieinwazyjny.

  Test NIFTY pro – wyniki objęte są ubezpieczeniem

  Test NIFTY pro to jedyne na rynku prenatalne badanie przesiewowe z ubezpieczeniem wyniku. Odszkodowanie przysługuje, gdy:

  • test NIFTY pro da wynik fałszywie negatywny (przed narodzinami i po narodzinach) – odszkodowanie do kwoty 210 000 zł (w zależności od kursu walutowego).
  • test NIFTY pro da wynik pozytywny – w takiej sytuacji gwarantowana jest refundacja dalszych badań prenatalnych inwazyjnych (np. amniopunkcji) do kwoty około 2600 zł (w zależności od kursu walutowego).

  Test NIFTY pro wyniki w ciąży bliźniaczej

  Jak interpretować rezultat testu NIFTY pro w ciąży bliźniaczej? Wynik dotyczy całej ciąży, a nie pojedynczych płodów, informuje on o trisomii 21., trisomii 18., trisomii 13. oraz o wykrytym chromosomie Y (płci). Płeć jest podawana na życzenie rodziców.

  Jak długo czeka się na wynik testu NIFTY pro?

  Jak długo czeka się na rezultat testu NIFTY? Wyniki są dostępne w ciągu maksymalnie 10 dni roboczych (licząc od dnia, w którym próbka dotarła do laboratorium). Często są dostępne szybciej, nawet w 5-6 dni.

  Test NIFTY pro wyniki – jak je interpretować?

  Jak interpretować rezultat testu NIFTY pro? Wynik może być negatywny (prawidłowy) lub pozytywny (nieprawidłowy).

  Co oznacza negatywny wynik testu NIFTY pro?

  Negatywny wynik testu NIFTY pro oznacza, że nie stwierdzono podwyższonego ryzyka badanej choroby lub nie została wykryta. Jest to wynik prawidłowy.

  Co oznacza pozytywny wynik testu NIFTY pro?

  Pozytywny wynik test NIFTY pro oznacza, że stwierdzono podwyższone ryzyko wystąpienia danej choroby (lub została wykryta). Jest to wynik nieprawidłowy.

  W takiej sytuacji zapewniamy konsultację z lekarzem genetykiem w cenie badania i zaleca się wykonać badanie diagnostyczne (np. amniopunkcję), która jest refundowana w ramach ubezpieczenia NIFTY pro.

  Czym jest wynik fałszywie negatywny w NIFTY pro?

  Wynik fałszywie negatywny – tak nazywamy sytuację, kiedy badanie prenatalne wykaże niskie ryzyko nieprawidłowości, a mimo to dziecko urodzi się dotknięte z tą chorobą.

  Prawdopodobieństwo uzyskania wyniku fałszywie negatywnego w teście NIFTY pro jest bardzo niskie, dla trisomii 21., 13. i 18. chromosomu wynosi ono 1: 10 000. Taki wynik jest objęty ubezpieczeniem tylko w przypadku NIFTY pro.

  Czym jest wynik fałszywie pozytywny w NIFTY pro?

  Wynik fałszywie pozytywny – to sytuacja, kiedy badanie prenatalne wskaże na wysokie ryzyko nieprawidłowości, ale późniejsza diagnostyka inwazyjna temu zaprzeczy.

  Prawdopodobieństwo uzyskania wyniku fałszywie pozytywnego w teście NIFTY pro jest bardzo niskie – dla trisomii 21., 13. i 18. chromosomu wynosi ono mniej niż 0,05%.

  Z tego powodu warto wykonać test NIFTY pro, gdy para otrzymała nieprawidłowe wyniki podstawowych badań prenatalnych (np. testu PAPP-A). Prawidłowy wynik testu DNA pozwoli uniknąć wykonywania niepotrzebnie amniopunkcji.

  Gdzie można zrobić test NIFTY pro?

  • Test NIFTY pro w całej Polsce, zarówno w placówkach medycznych jak i w domu można umówić na stronie badanienifty.pl.
  • Skontaktuj się z nami i zapytaj o badanie NIFTY pro:

  nifty wyniki konsultacje

   


  Umów badanie